Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie – do 1 września 2019 r. jako Zespół STiO. Jest jednostką organizacyjną Powiatu Działdowskiego. 21 sierpnia 1945 r., dzięki staraniom ks. Edmunda Domańskiego, utworzono w Iłowie Gimnazjum Mechaniczno-Kolejowe w dwóch budynkach przy ul. Leśnej. Rok później utworzono dodatkowo dokształcającą Szkołę Kolejową. W 1950 r. szkoła została przemianowana na Zasadniczą Szkołe Metalową, a w 1960 r. na Zasadniczą Szkołę Zawodową. W roku szkolnym 1965/1966 utworzono przy niej Technikum Mechaniczne dla Pracujących. W 1992 r. otrzymała imię ks. Edmunda Domańskiego, a od 2002 r. funkcjonuje w nowym budynku. Zespół tworzą: technikum, liceum ogólnokształcące i zasadnicza szkoła zawodowa, od 1 września 2017 r. funkcjonująca jako branżowa szkoła I st. W zespole działa LUKS „Iłowianka”. Mieści się przy ul. Leśnej 10a.