Zespół Szkół nr 1 w Działdowie budynek szkoły (KW)

Zespół Szkół nr 1 w Działdowie – jest jednostką organizacyjną Powiatu Działdowskiego. W jego skład wchodzą: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego i Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica. Za początek placówki uznaje się istnienie w latach 1937–1939 dwuletniego Państwowego Liceum Ogólnokształcącego typu humanistycznego na podbudowie czteroletniego gimnazjum w Działdowie. Po II wojnie światowej, w latach 1945–1948, powołano jej miejsce Państwowe Gimnazjum i Liceum w Działdowie, przekształcone a w roku następnym w Szkołę Ogólnokształcącą Stopnia Podstawowego i Licealnego w Działdowie. W 1965 r. powołane zostało Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego. W 1983 r., LO wraz z Liceum Ekonomicznym im. Stanisława Staszica utworzyły Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie. Od 2007 r. w skład zespołu wchodzą: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego i Technikum Nr 1 im. Stanisława Staszica. W zespole działa UKS. Placówka mieści się przy ul. Grunwaldzkiej. 4.