Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku kompleks budynków szkoły (arch.)

Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku – jest jednostką organizacyjną Powiatu Działdowskiego. Początek placówki związany jest z otwarciem 8 października 1965 r. Szkoły Rzemiosł Budowlanych w Lidzbarku przy ul. Działdowskiej. Z czasem zmieniono jej nazwę na Zasadniczą Szkołę Budowlaną, a w 1985 r. na Zasadniczą Szkołę Zawodową. Od 1985 r. nosiła imię Króla Władysława Jagiełły, zaś 1 września 2002 r. została przekształcona w Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły. Zespół tworzą technikum oraz zasadnicza szkoła zawodowa, od 1 września 2017 r. funkcjonująca jako branżowa szkoła I st. Placówka mieści się przy ul. Przemysłowej 1.