Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie Działdowska siedziba spółki (BP)

Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie – istnieje od 2003 r., a działalność operacyjną rozpoczął we wrześniu 2004 r. Głównym udziałowcem spółki jest Działdowska Agencja Rozwoju S. A. Udziałowcami są również Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Województwo Warmińsko-Mazurskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Powiat Działdowski, Gmina Miasto Elbląg, Powiat Ełcki i Powiat Giżycki. Wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na terenie Warmii i Mazur poprzez użycie instrumentów inżynierii finansowej jakimi są poręczenia kredytowe i udziela poręczeń do kredytów, pożyczek oraz transakcji leasingowych dla sektora MSP. Jest udziałowcem Krajowej Grupy Poręczeniowej, członkiem Krajowego Stowarzyszenia Funduszy Poręczeniowych i Regionalnego Systemu Usług-Sieć InnoWaMa, natomiast współpracuje z Krajowym Systemem Usług. Siedziba: ul. Wolności 4. Punkty zamiejscowe znajdują się w Giżycku, Elblągu, Ełku, Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie.