Szkoła Rzemieślnicza i Szkoła Mechaniczna w Działdowie Budynki Szkoły Rzemieślniczej (arch.)

Szkoła Rzemieślnicza i Szkoła Mechaniczna w Działdowie – powołane 28 lutego 1927 r. Towarzystwo  Szkoły Rzemieślniczej w Działdowie z prezesem Pawłem Klimoszem na czele uruchomiło szkołę kształcącą w zawodach ślusarz, kowal i kołodziej. Zajęcia teoretyczne odbywały się w budynku przy ul. Dworcowej (obecnie Władysława Jagiełły), zaś warsztatowe, od 1929 r., w pobudowanych pod potrzeby szkoły budynkach przy  ul. Nowej (obecnie Marii  Skłodowskiej-Curie). Szkołą kierował inż. Dembiński. Funkcjonowała do 31 sierpnia 1939 r.

Szkoła Rzemieślnicza i Szkoła Mechaniczna w Działdowie Budynek Szkoły Mechanicznej (arch.)