Spartakiada „Z Wiosną po Zdrowie” Spartakiada 2018 9arch.)

Spartakiada „Z Wiosną po Zdrowie” – organizowana corocznie od 2004 r. przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno–Wychowawczy i Niepubliczną Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie pod koniec maja lub na początku czerwca w Lidzbarku dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie z placówek kształcenia specjalnego. W ramach przygotowań imprezy organizatorzy poszukują wsparcia osób prywatnych, firm i organizacji, którym leży na sercu dobro osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. W spartakiadzie bierze udział ok. 250 osób, w tym kilkanaście drużyn z placówek kształcenia specjalnego z terenu całego kraju, wraz z nauczycielami i terapeutami. Głównym jej celem jest integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, aktywowanie i wspomaganie rozwoju uczniów niepełnosprawnych poprzez sport, promocja zdrowia, kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych intelektualnie.