Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rybnie budynek SP ZOZ w Rybnie (arch.)

Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rybnie – jest jednostką organizacyjną gminy Rybno powstałą w 2005 r. Zakład prowadzi badania i porady lekarskie, leczenie, orzeka o stanie zdrowia oraz czasowej niezdolności do pracy, sprawuje opiekę nad kobietą ciężarną i płodem, porodem, połogiem oraz nad noworodkiem, opiekę nad zdrowym dzieckiem, opiekę środowiskową i pielęgnację w domu chorego, przeprowadza szczepienia ochronne i inne działania zapobiegawcze, rehabilitację leczniczą, prowadzi działania diagnostyczne, udziela stomatologiczne świadczenia profilaktyczno-lecznicze, prowadzi działalność profilaktyczną i oświatowo-wychowawczą, specjalistyczną opiekę zdrowotną. Placówka mieści się przy ul. Zajeziornej 58.