Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Działdowie Siedziba Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Działdowie (KCh)

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Działdowie – powołany 15 grudnia 2000 r. przez Starostę Działdowskiego. Do zakresu działania należy w szczególności realizacja zadań z zakresu administracji rządowej dotyczących orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności, współdziałanie z organami administracji rządowej i organami jednostek samorządu terytorialnego w sprawach pomocy społecznej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych zgodnie ze wskazaniami zawartymi w orzeczeniu o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności oraz w toczących się postępowaniach przed organami rentowymi i instytucjami realizującymi  ubezpieczenia społeczne. Mieści się przy ul. Lidzbarskiej 31.