Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Koło Miejsko-Powiatowe w Działdowie Logo stowarzyszenia (arch.)

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Koło Miejsko-Powiatowe w Działdowie –powstało 13 listopada 1997 r. jako Samodzielne Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Działdowie, a od 13 listopada 2012 a od 2002 r. pod obecną Zarejestrowane w KRS 16 kwietnia 2013 r. Cele działania koła to  m. in. działanie na rzecz poprawy sytuacji prawnej, ekonomicznej i zdrowotnej osób chorych na cukrzycę; inspirowanie zmian w systemie prawnym, mających na celu ułatwienie chorym dostępu do leczenia i rehabilitacji; działanie na rzecz promocji zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom; reprezentowanie interesów członków Stowarzyszenia i osób chorych na cukrzycę wobec władz państwowych i samorządowych; wspieranie rozwoju edukacji diabetologicznej wśród chorych, jak i całego społeczeństwa; wspieranie prowadzenia badań oraz prac rozwojowych w zakresie diabetologii; udzielanie różnorodnej pomocy, w tym pomocy społecznej diabetykom i rodzicom nieletnich diabetyków; działanie na rzecz integracji środowiska diabetyków i in. Siedziba: Działdowo, ul. Księżodworska 10.