Polski Czerwony Krzyż. Oddział Rejonowy w Działdowie Budynek PCK w Działdowie (BP)

Polski Czerwony Krzyż. Oddział Rejonowy w Działdowie – działa na terenie powiatu działdowskiego od 18 stycznia 1920 r. Organizacja upowszechnia wiedzę na temat Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, niesie pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych, klęsk żywiołowych lub katastrof w kraju i za granicą, jak również przygotowuje społeczeństwo do właściwych zachowań w przypadku ewentualnego ich wystąpienia. W okresie międzywojennym i po II wojnie światowej organizacja zajmowała się głównie pomocą osobom poszkodowanym w działaniach wojennych, jeńcom, poszukiwaniem osób zaginionych i szkoleniem sanitarnym. Członkowie PCK brali również udział w ekshumacji zwłok żołnierzy niemieckich poległych na terenie powiatu działdowskiego oraz współpracowali z DRK z Groeven, Witten i Saerbeck. Obecnie PCK koncentruje się na współpracy z placówkami służby zdrowia, prowadzi bowiem działalność związaną z opieką nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi w domach, pomocą społeczną, poprawą zdrowia publicznego i przeciwdziałaniem uzależnieniom, kształtując w ten sposób prozdrowotne i proekologiczne postawy. W 2007 r. Zarząd Rejonowy PCK został wyróżniony „Bijącym Sercem”, a w 2023 r. działdowską „katarzynką”. Siedziba: ul. Księżodworska 23.