Poczta Polska S. A. w Działdowie Urząd pocztowy w Działdowie – okres międzywojenny (arch.)

Poczta Polska S. A. w Działdowie – poczta, jako poczta konna książęca, istnieje w Działdowie od 1525 r. Pod koniec XVIII w. do przewozu poczty zastosowano w mieście dyliżans. Obecnie, od 2009 r.,  poczta należy do spółki akcyjnej, o nazwie Poczta Polska S.A. która w całości należy do skarbu państwa. W 2013 r. Poczta Polska zmieniła swój kolor na czerwony i złoty, nawiązując tym samym do tradycji poczty królewskiej. Firma rozpoczęła także proces zmian w sieci placówek pocztowych. Nowe placówki są tworzone według standardu obejmującego jednolitą kolorystykę, aranżację, wykończenie i funkcjonalność. Mają wydzielone strefy: pocztową, bankowo-ubezpieczeniową i handlową. Urzędy pocztowe w Działdowie: Urząd Pocztowy Działdowo 1, siedziba: ul. M. Skłodowskiej-Curie 12, filia przy ul. Świerkowej 10, Urząd Pocztowy Działdowo 2, siedziba: ul. M. Skłodowskiej–Curie 41, Urząd Pocztowy Działdowo 3, siedziba: ul. Norwida 2C.