Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie Budynek Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie - czerwiec 2022 r. (BP)

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie –  mieści się w budynku po byłym kasynie oficerskim z 1886 r. Rozpoczęła działalność 1 września 1969 r. 16 czerwca 1974 r. szkole nadano imię Arno Kanta. Obecnie kształcenie uczniów odbywa się w dwóch cyklach, sześcioletnim i czteroletnim. Przed przyjęciem do szkoły każdy kandydat przechodzi egzamin sprawdzający jego predyspozycje słuchowo-głosowe i rytmiczne. Siedziba: ul. Grunwaldzka 3.