Otwarty Turniej Szachowy w Uzdowie Uczestnicy III Otwartego Turnieju Szachowego (arch.)

Otwarty Turniej Szachowy w Uzdowie – rozgrywany od 2017 r. i organizowany przez: UKS Uzdowo, Szkołę Podstawową w Uzdowie, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Uzdowo, Parafię Miłosierdzia Bożego w Nidzicy oraz Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy. System rozgrywek: szwajcarski. Celem turnieju jest popularyzacja „królewskiej gry” wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców  powiatu działdowskiego oraz całego regionu Warmii i Mazur, a także wszystkich zainteresowanych szachistów z kraju i zagranicy; konfrontacja szachistów w atmosferze zmagań fair-play oraz integracja braci szachowej; rekreacja oraz poznanie walorów turystycznych Uzdowa i okolic Działdowa, promocja wsi i szkoły, gminy Działdowo i powiatu działdowskiego. Turniej umożliwia również wpisanie się na światową listę rankingową FIDE w szachach szybkich.