Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich „Płośnickie Lato Teatralne” Korowód uczestników – 2018 r. (MO)

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich „Płośnickie Lato Teatralne” – odbywa się rokrocznie od 1987 r. w Płośnicy. Główne cele przeglądu to: wyrównanie szans pomiędzy teatrami amatorskimi dzieci i młodzieży z małych miejscowości, a grupami z dużych aglomeracji poprzez cykl warsztatów teatralnych, doskonalenie posiadanych umiejętności poprzez prezentowanie własnych spektakli oraz omawianie ich z jurorami i instruktorami prowadzącymi warsztaty teatralne, integracja dziecięcych i młodzieżowych środowisk teatralnych, wymiana doświadczeń, tworzenie i umacnianie kultury teatralnej w środowisku wiejskim. Przegląd ma charakter konkursowy. Uczestniczą w nim zespoły, które się same zgłaszają. Główni organizatorzy to: Wójt Gminy Płośnica i Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy.