NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Oddział w Działdowie Materiały z wystawy poświęconej działdowskiej „Solidarności” 2014 r. (BP)

NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Oddział w Działdowie – w swojej działalności statutowej jest niezależny od pracodawców, administracji państwowej, samorządu terytorialnego, organizacji politycznych oraz innych organizacji. Celem jest obrona godności, praw i interesów pracowniczych członków związku, zabezpieczanie praw pracowniczych w zakresie wykonywanej pracy zawodowej, wynagrodzenia, warunków socjalno-bytowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwdziałanie zjawisku bezrobocia i pomoc członkom związku pozostającym bez pracy, dążenie do zapewniania pracownikom warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ochrona interesów zdrowotnych, materialnych, socjalnych i kulturalnych członków związku oraz ich rodzin, podejmowanie działań w duchu dialogu społecznego, zmierzających do zharmonizowania interesów pracodawcy z interesami pracowników, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących szczególnej troski. Siedziba: pl. Biedrawy 3.