Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Budynek Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku (RM)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku – powstała 4 maja 1948 r. i jest gminną instytucją kultury. Sieć biblioteki obejmuje cztery filie: w Bryńsku, Dłutowie, Kiełpinach i Wąpiersku. Do podstawowych zadań placówki należy gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dotyczących własnego regionu, obsługa użytkowników. Ponadto prowadzenie działalności informacyjnej, współdziałanie z bibliotekami innych sieci, instytucjami upowszechniania kultury, organizacjami, stowarzyszeniami w rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i kulturalnych społeczeństwa. Placówka mieści się przy ul. Zamkowej 2.