Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy” Logo organizacji (arch.)

Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy” – została zarejestrowana w KRS 21 stycznia 2009 r. i działa na obszarze tzw. Północnego Mazowsza. Partnerzy: z powiatu żuromińskiego (gminy: Bieżuń, Kuczbork, Lubowidz, Lutocin, Siemiątkowo, Żuromin), ciechanowskiego (gmina Glinojeck), powiat mławskiego (gminy Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Szreńsk, Wiśniewo) i działdowskiego (gmina Lidzbark), a także Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych, „Zielone Północne Mazowsze”, Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie, Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie i Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Ciechanowie. Celem LGD są działania na rzecz rozwoju i promocji Obszaru Nadwkrzańskiego, współpraca z innymi organizacjami zajmującymi się problematyką społeczną, oraz rozwój i promocja gmin wchodzących w skład LGD, wspieranie działalności urzędów pracy i innych instytucji rynku pracy. Siedziba: Ciechanów, ul. Śląska 1.