Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” Logo organizacji (arch.)

Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”– została zarejestrowana w KRS 28 kwietnia 2006 r. Od 30 października 2015 r. funkcjonuje jako stowarzyszenie „specjalne”, będące prawną kontynuacją Związku Stowarzyszeń Lokalna Grupa Działania ”Brama Mazurskiej Krainy”. Jest partnerstwem 14 gmin działającym na terenie powiatów: działdowskiego (gminy: Płośnica, Iłowo-Osada, Działdowo), nidzickiego (gminy: Nidzica, Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo) i szczycieńskiego (gminy: Rozogi, Wielbark, Świętajno, Jedwabno, Pasym, Dźwierzuty, Szczytno). Celem LGD jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów i spełniania lokalnych potrzeb, a szczególnie promocja obszarów wiejskich, mobilizacja mieszkańców obszaru działania LGD do wzięcia aktywnego udziału w procesie rozwoju obszarów wiejskich oraz opracowanie i realizacja Lokalnej Strategii Rozwoju. Siedziba: Nidzica, Plac Wolności 1.