Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku – szkołę powołano Zarządzeniem Kuratorium Oświaty w Ciechanowie z dnia 1 września 1975 r. i weszła w skład Zbiorczej Szkoły Gminnej, której dyrektorem był Józef Mastalerz. Zgodnie z Zarządzeniem Kuratorium Oświaty i Wychowania, budżetem liceum kierował dyrektor Zbiorczej Szkoły Gminnej, natomiast bezpośrednią działalnością szkoły zarządzał Edward Klemens, pełniący najpierw funkcję gminnego dyrektora szkół do spraw liceów, a od 1981 r. samodzielnym dyrektorem tejże placówki. W 1987 r. Ministerstwo Oświaty i Wychowania nadało szkole imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, natomiast dwa lata później Komitet Rodzicielski dla upamiętnienia tego wydarzenia ufundował szkole sztandar i tablicę pamiątkową. Szkoła jest jednostką organizacyjną Powiatu Działdowskiego. Mieści się przy ul. Garbuzy 20.