Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Działdowie budynek szkoły (arch.)

Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Działdowie – jest obecnie jednostką organizacyjną Powiatu Działdowskiego. Rozpoczęło swoją działalność 1 maja 1996 r. jako jednostka organizacyjna Gminy Miasto Działdowo i funkcjonowało, w latach 1996-2020 w ramach Zespołu Szkół w Działdowie, które od 18 maja 1999 r. nosiło imię Jana Pawła II. 28 maja 2020 r. uchwałą Rady Gminy Miasto Działdowo został rozwiązany, z wydzieleniem Szkoły Podstawowej nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego nr 2. LO nr 2 zostało przejęte jako jednostka organizacyjna Powiatu Działdowskiego i rozpoczęło samodzielną działalność od 1 września 2020 r.  Mieści się przy ul. Polnej 11.