Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Lidzbarku znaczek stowarzyszenia (arch.)

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Lidzbarku – istniejące już w 1884 r., ale dopiero 9 grudnia 1999 r., dzięki inicjatywie Krzysztofa Główczyńskiego, zaistniało pod obecną nazwą. Celem działalności bractwa jest pielęgnowanie tradycji narodowych, patriotycznych i historycznych Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz wychowywanie członków w poczuciu obywatelskiego obowiązku wobec ojczyzny. Organizacja promuje poszanowanie przyrody i środowiska naturalnego. Bractwo odgrywało i odgrywa ogromną rolę w życiu kulturalnym i społecznym Lidzbarka. Bierze udział w organizowaniu licznych festynów i imprez strzeleckich. Dzięki przychylności władz samorządowych bractwo posiada własną siedzibę i strzelnicę, przy których budowie uczestniczyli wszyscy jego członkowie. W 2009 r. uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Siedziba: ul. Słoneczna 15.