Kościół pw. Wszystkich Świętych w Niechłoninie Kościół pw. Wszystkich Świętych w Niechłoninie (RM)

Kościół pw. Wszystkich Świętych w Niechłoninie – pierwszy, nieistniejący, drewniany kościół został erygowany w 1400 r. przez biskupa Jakuba z Korzkwi. Fundatorem kolejnego, również drewnianego, była rodzina Zielińskich. Uległ on jednak spaleniu pod koniec XVI w. Obecna świątynia, będąca kościołem filialnym parafii sarnowskiej, wybudowana została w 1757 r. przez wojewodę mazowieckiego Kazimierza Rudzińskiego z Dłutowa. Dopiero w 1965 r. utworzono w Niechłoninie samodzielny wikariat, który objął ks. Stefan Nowotczyński i zajął się gruntownym remontem świątyni. Kościół jest od zewnątrz oszalowany, a wokół okien zachowały się drewniane dekoracje z końca XIX w. Wewnątrz świątyni znajdują się trzy ołtarze. W ołtarzu głównym umieszczony jest obraz Matki Bożej „Niechłańskiej”–Królowej Świata, który otoczono rzeźbami aniołów. W 1964 r. parafianie ufundowali obraz przedstawiający Serce Pana Jezusa na pamiątkę II Soboru Watykańskiego. W bocznym ołtarzu św. Stanisława, biskupa i męczennika, znajduje się tabliczka z napisem: „Fundatorzy Stanisław i Maryanna Lipki-1876 r.”.