9 września 1805 3 grosze polskie 1831 r. - powstanie listopadowe (BP)

9 września 1805 r. – urodził się w majątku Sklęczki (obecnie w granicach Kutna) Gregoriusz Cyprian Tomasz Trzciński, h. Rawicz, major wojsk polskich, uczestnik powstania listopadowego w randze porucznika, pełniąc funkcje dowódcy plutonu jazdy płockiej w ramach 2 Pułku Mazurów. Dwukrotnie odznaczony Krzyżem Złotym Virtuti Militari. Po upadku powstania, które zakończył w randze majora, przebywał najpierw na terenie Prus, a następnie w rodzinnym majątku. W 1863 r. przystąpił do kolejnego powstania. Po jego upadku osiadł w Wylazłowie, w majątku swojego bratanka Leopolda Trzcińskiego. Tam zmarł 11 marca 1882 r., ale pochowany został w Dłutowie. W pogrzebie wziął udział przyjaciel zmarłego, dziedzic Dłutowa Adam Tabęcki, który w mowie pożegnalnej przypomniał zasługi zmarłego dla Polski.