7 stycznia 2005 znaczek stowarzyszenia (arch.)

7 stycznia 2005 r. – zarejestrowane zostało w KRS Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Oddział Powiatowy w Działdowie. Jest organizacją pozarządową, której podstawowym celem jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wszechstronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, równość szans życiowych a w szczególności: tworzenie społecznego ruchu na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzinom, przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym i ekologicznym, ochrona dzieci przed patologią, inicjowanie i upowszechnianie kultury pedagogicznej wśród rodziców i społeczeństwa, zapobieganie wychowywaniu się dziecka poza rodziną, wyrównywanie szans dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych, upowszechnianie i ochrona praw człowieka, łagodzenie skutków ubóstwa rodzin i zapobieganie ich marginalizacji. W 2003 r. Oddział Powiatowy TPD w Działdowie został wyróżniony „Bijącym Sercem”.