6 października 1960 Winietka "Gazety Mazurskiej" (arch.)

6 października 1960 r. – zmarł w Warszawie urodzony 20 listopada 1885 r. Feliks Teodor Gloeh. Po ukończeniu gimnazjum studiował na uniwersytetach Halle, Berlinie i Dorpacie. Przez okres dwudziestolecia międzywojennego był redaktorem naczelnym „Głosu Ewangelickiego”. Od 1920 r. stał na czele Zrzeszenia Plebiscytowego Ewangelików Polskich, ściśle współpracując ze środowiskiem działdowskich ewangelików. W latach 1922–1923 był redaktorem naczelnym „Gazety Mazurskiej”. Po nim redakcję przejęła Emilia Sukertowa. W latach 1947-1950 sprawował funkcję dyrektora Liceum im. M. Reja w Warszawie, natomiast w latach 1950–1956 zarządzał parafiami luterańskimi w Starej Iwicznej i Górze Kalwarii. Za pomoc Żydom podczas II wojny światowej został odznaczony medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.