4 listopada 1951 Przedwojenny budynek Starostwa Powiatowego w Działdowie (arch.)

4 listopada 1951 r. – zmarł w Londynie urodzony 24 grudnia 1898 r. w Bogumiłowicach Adam Twardowski Absolwent gimnazjum klasycznego w Sanoku, Od 1918 r. student Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym, 16 grudnia 1922 r. uzyskał tytuł doktora praw. Porucznik dyplomowany wojsk samochodowych WP. Starosta działdowski od 8 kwietnia 1933 r. do 21 czerwca 1935 r. 30 lipca 1935 r. zwolniony ze służby państwowej, a 6 sierpnia 1935 r. aresztowany w Warszawie pod zarzutem defraudacji funduszy przeznaczonych na opiekę społeczną. Skazany najpierw na 5 lat, a ostatecznie, 30 października 1936 r., na 2 lata więzienia. Jako ochotnik uczestniczył w stopniu szeregowego w kampanii wrześniowej 1939 r. W listopadzie 1939 r. przedostał się do Francji, a następnie do Anglii. Oskarżany o komunizm, nie otrzymał zgody polskich władz wojskowych na wstąpienie do PSZ.