29 stycznia 1875 Alfred Wellenger (arch.)

29 stycznia 1875 r. – urodził się w Lubawie Alfred Wellenger, członek Stronnictwa Narodowego. Po ukończeniu brodnickiego gimnazjum praktykował w drogeriach i aptekach. W sierpniu 1905 r. przyjechał do Dzialdowa i prowadził tu drogerię. W 1919 r. został sekretarzem rady miejskiej, a następnie komisarzem Rady Ludowej. W latach 1920–1939 zasiadał w radzie miejskiej. Był długoletnim członkiem sejmiku i wydziału powiatowego, Powiatowej Rady Szkolnej i członkiem zarządu „Sokoła”. Był również członkiem honorowym Korporacji Studentów Uniwersytetu Poznańskiego Masovia, którego I zjazd odbył się w 1925 r. w Działdowie. Od 1928 r. był członkiem Komitetu Wyborczego Katolicko-Narodowego na Województwo Pomorskie. W 1929 r. otrzymał honorowe obywatelstwo Działdowa. W czasie wojny został przez Niemców pozbawiony mienia. W 1945 r. był jednym z organizatorów życia publicznego w Działdowie. Zmarł 11 grudnia 1946 r. w Dzialdowie. 8 sierpnia 2014 r. odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą A. Wellengerowi na kamienicy, w której mieszkał i prowadził drogerię.