29 kwietnia 1533 Wyobrażenie starego Działdowa (arch.)

29 kwietnia 1533 r. – urodził się w Neuhausen Albrecht Friedrich von Hohenzollern, książę pruski w latach 1568-1578. W młodości zdobył gruntowne wykształcenie, świetnie władał językiem polskim. 19 lipca 1569 r. złożył w Lublinie hołd lenny królowi polskiemu Zygmuntowi II Augustowi. W 1572 r. stwierdzono u niego chorobę umysłową. Opiekę nad nim pełnili kolejno: Georg Friedrich von Ansbach, Joachim Friedrich von Hohenzollern i Johann Sigismund von Hohenzollern. W czasach jego nie do końca samodzielnych rządów nastąpił intensywny wzrost gospodarczy w wielu miastach Prus Książęcych, w tym Działdowa. Zmarł 27 sierpnia 1618 r. w Fischhausen.