26 grudnia 1946 10 zł żołnierze niezłomni 2017 (BP)

26 grudnia 1946 r. – zginął wraz z dwoma innymi żołnierzami ROAK w trakcie obławy zorganizowanej przez PUBP w Sierpcu i żołnierzy KBW w Gutkowie k. Raciąża urodzony 11 listopada 1924 r. w Wieluniu Albin Kocięcki, ps. Groźny. 22 września 1945 r. rozpoczął służbę jako milicjant w Komendzie Powiatowej Milicji Obywatelskiej w Ostródzie. 18 listopada 1945 r. pełniąc służbę na posterunku MO w Pietrzylesie, zdezerterował i wstąpił Batalionu ROAK „Znicz”, dowodzonego przez Pawła Nowakowskiego, działającego w okolicach Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego. W tym okresie pełnił funkcję dowódcy jednego z patroli. Po reorganizacji oddziałów ROAK, jaka nastąpiła w lipcu 1946 r., czyli po umowie dotyczącej obszarów działań oraz żołnierzy (wymiana oddziałów oraz pojedynczych żołnierzy z poszczególnych oddziałów) między dowództwem Batalionu „Znicz”, a dowództwem Obwodu „Mewa”, przeszedł pod dowództwo Józefa Walentego Marcinkowskiego. Jeden z poległych wraz z nim miał nazwisko Błaszczak.