23 czerwca 1909

23 czerwca 1909 r. – urodził się w Reglach Jan Sczech, ew. Szczech, ksiądz ewangelicki. W latach 1923-1926 był uczniem Państwowego Seminarium Nauczycielskiego w Działdowie, a następnie, w latach 1926-1931, Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Warszawie. Po ukończeniu gimnazjum podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim,  na wydziale teologicznym który ukończył  w 1936 r. Od 1937 r. uczył religii w 6 szkołach na terenie powiatu działdowskiego, ale jeszcze w tym samym roku podjął pracę jako wikariusz w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie w Chojnicach. W lutym 1939 r. wstąpił do seminarium duchownego w Poznaniu i w tym mieście przeżył wojnę. W 1945 r. przyjechał do Olsztyna i podjął prace w Wydziale Społeczno-Politycznym Urzędu Wojewódzkiego w tym mieście. W 1946 r. został skierowany do organizacji życia religijnego w siedmiu parafiach i dwóch stacjach ewangelickich. Na początku lat pięćdziesiątych XX w. kierował parafią w Mrągowie, a następnie, w latach 1954-1962, w Giżycku, Sterławkach i Miłkach. W 1962 r. opuścił Polskę i osiadł z rodziną w Niemczech, gdzie objął parafię Duisburg-Neumuehl. W 1972 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł 14 stycznia 2002 r. w Adenau.  Pochowany w Bonn.