21 czerwca 1929 10 zł żołnierze niezłomni 2017 (BP)

21 czerwca 1929 r. – urodził się w Tereszewie, Kazimierz Anzelm, pseudonim „Tyczka”. Żołnierz Batalionu ROAK „Znicz” dowodzonego przez Pawła Nowakowskiego, w oddziale Marcjana Sarnowskiego, działającego w okolicach Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego. W 28 sierpnia 1946 r. został aresztowany przez funkcjonariuszy MO w okolicach Tereszowa i osadzony, najpierw w więzieniu w Nowym Mieście Lubawskim, a następnie w Brodnicy. 30 października 1946 r. wyrokiem WSR w Bydgoszczy skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Po wydaniu wyroku osadzony najpierw w Grudziądzu, a następnie we Wronkach i na końcu w Potulicach. Wyszedł z więzienia na mocy amnestii w 1951 r. i osiedlił się w Dobrym Mieście. Od tego momentu inwigilowany przez funkcjonariuszy UB i zmuszony do współpracy pod pseudonimem „Edek”, do 1956 r. W 2003 r. zrehabilitowany przez Sąd Wojewódzki w Toruniu. Zmarł 29 lipca 2003 r. w Lidzbarku Warmińskim.