2 stycznia 2020 Logo

2 stycznia 2020 r. – została oficjalnie uruchomiona Encyklopedia Powiatu Działdowskiego (EPDZ) Zawiera obecnie ok. 13,5 tys. haseł (w chwili uruchomienia zawierała 3,5 tys.) i została przygotowana w oparciu o ogólnodostępne informacje przez pracownika Starostwa Powiatowego w Działdowie Benedykta Zygfryda Perzyńskiego. Ma na celu popularyzację powiatu działdowskiego i skierowana jest do wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat osób, instytucji, organizacji, wydarzeń, czasopism, miejsc oraz miejscowości tego uroczego zakątka Polski, wraz z wyodrębnionym Kalendarium i Polecaną literaturą. EPDZ, podobnie jak  inne tego rodzaju publikacje internetowe, nie ma charakteru zamkniętego i będzie uzupełniana na bieżąco, przez każdego miłośnika naszego regionu, który po zalogowaniu prześle moderatorowi opracowane przez siebie hasło bądź uzupełnienie hasła.