2 listopada 1985 Wilhelm Kornalewski (arch.)

2 listopada 1985 r. – zmarł w Działdowie urodzony 26 września 1918 r. w Sterkrade Wilhelm Kornalewski Po przyłączeniu Działdowa i okolic do Polski zamieszkał w Działdowie. Tu ukończył szkołę podstawową i gimnazjum. W czasie wojny jego ojciec podpisał  volkslistę, dlatego został powołany do Wehrmachtu. Po zakończeniu wojny przebywał w obozie dla przesiedleńców w strefie brytyjskiej w Haffkruge koło Lubeki. Był w nim instruktorem sportowym. W 1946 r. powrócił do Działdowa i podjął pracę w Powiatowym Urzędzie Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. W latach 1946-1949 uczęszczał do miejscowego Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących, następnie do Liceum Pedagogicznego dla Dorosłych i pracował jako nauczyciel niekwalifikowany w szkołach podstawowych w Iłowie i Zakrzewie, a od 1949 r. w Państwowej Szkole Ogólnokształcącej Stopnia Podstawowego i Licealnego w Działdowie. W 1952 r. zdał też egzamin dla niekwalifikowanych nauczycieli szkół średnich, a w 1953 r. uzyskał kwalifikacje zawodowe do nauczania wychowania fizycznego w szkołach średnich. W 1950 r. został instruktorem i sędzią lekkiej atletyki, a w 1974 r. instruktorem piłki koszykowej. Od 1956 r. aż do przejścia na emeryturę w 1978 r. był nauczycielem w działdowskim LO. W 1946 r. zdobył  brązowy medal na Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem. Jego podopieczni zdobywali sportowe puchary i medale na szczeblu wojewódzkim i krajowym.