2 czerwca 1858 Konstanty Kościński (arch.)

2 czerwca 1858 r. –  urodził się we Wlewsku Konstanty Kościński, h. Wczele, publicysta, dziennikarz, regionalista. W 1905 r. osiedlił się w Poznaniu, gdzie do 1914 r. pracował  w „Dzienniku Poznańskim”.  Był również współzałożycielem „Przeglądu Wielkopolskiego” (1910), członkiem Towarzystwa Naukowego w Toruniu, skarbnikiem Towarzystwa Dziennikarzy i Literatów Polskich na Rzeszę Niemiecką, skarbnikiem Towarzystwa Ludoznawczego i sekretarzem wydziału historyczno-literackiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu. Aktywnie uczestniczył we wszelkich formach pomocy Mazurom i Kaszubom. W 1906 r. opublikował własnym nakładem Przyczynki do historyi Ziemi Michałowskiej. Miasto Lidzbark. Zmarł 15 lipca 1914 r. w Lidzbarku.