18 listopada 1882 Stary Lidzbark (arch)

18 listopada 1882 r. – urodził się w Pleszewie Sylwester Bizan. Po ukończeniu szkoły średniej otrzymał pracę w bankowości na terenie Poznania. W 1914 r. osiedlił się w Brodnicy i otrzymał posadę dyrektora Banku Ludowego. W latach kolejnych utworzył siedziby tego banku w Jabłonowie Pomorskim, Lidzbarku i Górznie. W 1918 r. został członkiem Tajnego Komitetu Obywatelskiego. Był również delegatem powiatu brodnickiego do Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu obradującego w dn. 3-5 grudnia 1918 r. W czasie okupacji niemieckiej pracował jako robotnik rolny pod przybranym nazwiskiem. Po wojnie był dyrektorem Banku Ludowego w Chełmnie. Zmarł 21 lipca 1958 r. i pochowany został w Żmijewie. W 1938 r. opracował i wydał książkę Powiat i miasto Brodnica w walce o niepodległość 1914-1920 rok. Tom I. Tom drugi ukazał się rok później.