15 listopada 1992 10 zł żołnierze niezłomni 2017 (BP)

15 listopada 1992 r. – zmarł we Wrocławiu urodzony 19 sierpnia 1924 r. w Luszowicach Zygmunt Rychcik, ps. Orzeł, żołnierz AK, a od 1945 r. oddziału Albina Kocięckiego ps. Groźny, organizacyjnie należącego w tym okresie do Batalionu ROAK „Znicz”, a walczącego w okolicach Mławy, Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego. Od 1946 r. dowódca samodzielnej grupy ww. batalionu. Latem 1946 r. przeszedł pod rozkazy Józefa Marcinkowskiego ps. Wybój, komendanta Obwodu ROAK „Mewa”. Jego oddział wsławił się brawurowym rajdem, w trakcie którego rozbrojone zostały posterunki w Strzegowie, Kowalewie i Szreńsku.  W marcu 1947 r. ujawnił się wraz ze swoim oddziałem w Mławie. Po krótkim pobycie w Mławie wyjechał do Wrocławia. Przez wiele lat był pod stałym nadzorem UB/SB.