14 stycznia 1946 Stary Lidzbark (arch)

14 stycznia 1946 r. – zmarł w Brodnicy urodzony 15 sierpnia 1856 r. w Wichulcu Marian Euzebiusz Karwat, h. Murdelio. W 1873 r. ukończył gimnazjum w Chełmnie, a w 1855 r. gimnazjum w Brodnicy. W 1878 r. zdał maturę i podjął studia medyczne, które ukończył 1884 r. i w tym roku osiedlił się w Lidzbarku. W 1887 r. zmuszony został przez władze niemieckie do opuszczenia Lidzbarka i osiedlenia w Brodnicy. W 1896 r. został naczelnym lekarzem szpitala powiatowego w tym mieście. W 1918 r. służył w wojsku jako lekarz – chirurg. W 1920 r. ponownie objął stanowisko lekarza powiatowego w Brodnicy i piastował je do przejścia na emeryturę w 1931 r., ale nie zaprzestał praktyki lekarskiej. W czasie okupacji niemieckiej nie podpisał volkslisty i za to został wydalony z brodnickiego szpitala. Zmarł 14 stycznia 1946 r. w Brodnicy.