Obóz Soldau - lipiec 2022 r. (BP)13 września 1910 r. – urodzili się:
- w Podbużu Emil Łuczeczko, ojciec zakonny Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego. Aresztowany przez Niemców 17 lutego 1941 r. w Płocku i więziony w tamtejszym więzieniu. Przewieziony do KL Soldau, gdzie 9 września tego roku zamordowany w ramach „próby likwidacji epidemii tyfusu”.
- w Budyłowie Zbigniew Malawski, porucznik WP. W trakcie kampanii wrześniowej pełnił funkcję dowódcy I plutonu w szwadronie ciężkich karabinów maszynowych 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich, wchodzącego w skład Nowogródzkiej Brygady Kawalerii dowodzonej przez gen. Władysława Andersa. Jego pułk stacjonował najpierw w okolicach Lidzbarka, a następnie w rejonie Sierpca. Wraz z pułkiem przeszedł cały jego szlak bojowy do rozwiązania 28 września 1939 r. W czasie okupacji przebywał najpierw we Lwowie, a następnie w Warszawie, którą opuścił po upadku powstania. Po kilkumiesięcznym pobycie w Krakowie mieszkał w Bytomiu, Gliwicach i Zabrzu, gdzie podjął pracę w Państwowych Zakładach Mięsnych. Zmarł w skutek obrażeń powypadkowych 11 czerwca 1991 r. w Zabrzu.
- w Krubiczewie Bronisław Liśkiewicz. 6 kwietnia 1940 r. aresztowany prewencyjnie przez ciechanowskie Gestapo i osadzony w KL Soldau. Stąd przewieziony do KL Dachau. Przeżył okupację niemiecką. Zmarł 12 kwietnia 1984 r.