13 stycznia 1989 10 zł żołnierze niezłomni 2017 (BP)

13 stycznia 1989 r. – zmarł urodzony 11 listopada 1924 r. w Prużanie Kazimierz Szwarc ps. Gapa. Mieszkaniec Radomka. W czasie okupacji niemieckiej wywieziony na przymusowe roboty w głąb Niemiec. Po powrocie do kraju, od 1946 r., żołnierz Batalionu ROAK „Znicz” dowodzonego przez Pawła Nowakowskiego, najpierw w oddziale Marcjana Sarnowskiego, a następnie w oddziale Franciszka Wypycha, działającego w okolicach Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego. 10 grudnia 1946 r. aresztowany przez funkcjonariuszy UBP za napad na funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei w Iławie i wyrokiem bydgoskiego WSR na sesji wyjazdowej w Nowym Mieście Lubawskim skazany na karę 10 lat więzienia, skróconą do 5 lat. Po wyjściu z więzienia mieszkał w Brodnicy. Zmarł 13 stycznia 1989 r.