Hersfeld-Rotenburg, niem. Landkreis Hersfeld-Rotenburg Herb powiatu Hersfeld-Rotenburg (arch.)

Hersfeld-Rotenburg, niem. Landkreis Hersfeld-Rotenburg – powiat w Niemczech o powierzchni 1 097,15 km². Kraj związkowy: Hesja. Rejencja: Kassel. Jego siedzibą jest miasto Bad Hersfeld. Inne miasta w powiecie: Bebra,  Heringen (Werra), Rotenburg an der Fulda. Gminy: Alheim, Breitenbach am Herzberg, Cornberg, Friedewald, Hauneck, Haunetal, Hohenroda, Kirchheim, Ludwigsau, Nentershausen, Neuenstein, Niederaula, Philippsthal (Werra), Ronshausen, Schenklengsfeld i Wildeck. Od 2000 r. jest powiatem partnerskim powiatu działdowskiego.