Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie Logo (arch.)

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie – powstała w 1949 r. i jest gminną instytucją kultury. Działalność biblioteki to gromadzenie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych prowadzenie działalności czytelniczej, edukacyjnej, informacyjnej kulturalnej. Biblioteka oferuje swoim użytkownikom również możliwość gry na instrumentach i poszerzanie wiedzy muzycznej, udostępnia bogatą ofertę zróżnicowanego księgozbioru, w tym literatury regionalnej, powiększonego zbioru audiobooków, bezpłatnego dostępu do Internetu, możliwości drukowania, skanowania, faksowania i kserowania. Cyklicznie organizuje imprezy o charakterze patriotycznym, kościelnym, kultywuje tradycje ludowe oraz regionalne. Placówka mieści się przy ul. Wyzwolenia 10.