Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie-Osadzie Siedziba GBP w Iłowie-Osadzie (BP)

Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie-Osadzie – powstała w 1962 r. i jest gminną instytucją kultury. Obejmuje swoją działalnością teren gminy Iłowo-Osada, służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i kultury. W sieci biblioteki funkcjonują dwie filie, w Narzymiu i Białutach. Zakres działań biblioteki to gromadzenie i opracowywanie materiałów bibliotecznych, gromadzenie i opracowanie dokumentów życia społecznego gminy, prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej, popularyzacja czytelnictwa. Placówka współpracuje z bibliotekami innych sieci, instytucjami wychowawczymi, oświatowymi oraz organizacjami, ze szkołami i przedszkolami z terenu gminy, z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie, a także ze świetlicami terapeutycznymi z terenu gminy. Mieści się przy ul. Staszica 1.