Burski Fryderyk Wilhelm, ew. Jerzy Budynek byłego PSM w Dzialdowie (BP)

Burski Fryderyk Wilhelm, ew. Jerzy (1914–1979) – urodził się 31 marca 1914 r. w Pierławce. W 1934 r. ukończył Państwowe Seminarium Nauczycielskie w Działdowie oraz szkołę dla podchorążych w Częstochowie. Był jednym z założycieli Związku Mazurów (II). W czasie II wojny światowej przebywał w Ełku, na Lubelszczyźnie i w Warszawie, gdzie w 1943 r. reaktywował Związek Mazurów w RP i był współzałożycielem Instytutu Mazurskiego. W 1944 r. został zatrudniony w PKWN, w resorcie administracji publicznej w Lublinie. Sprawował mandat posła do Krajowej Rady Narodowej z ramienia Stronnictwa Ludowego. W marcu 1945 r.  został zastępcą pełnomocnika rządu RP na okręg mazurski i przewodniczącym Okręgowego Komitetu Narodowościowego. Był również prezesem ZW Stronnictwa Ludowego w Olsztynie.W kwietniu 1946 r. osiadł w Pasymiu, gdzie sprawował m.in. funkcje: przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej i prezesa GS. W 1947 r. został członkiem PPR; a w 1948 r. członkiem PZPR. Wydalony z partii w kwietniu 1949 r. i przywrócony w październiku 1956 r. Zmarł 23 czerwca 1979 r. w Olsztynie.