21 listopada 1946 r. – zostali straceni w Działdowie skazani 17 października 1946 r. przez warszawski WSO na karę śmierci:

– urodzony 20 listopada 1924 r. w  Golubiu Roman Brzeziński. 14 listopada 1945 r. opuścił jednostkę wojskową z bronią i zorganizował rabunkowy oddział leśny w okolicach Starego Zielunia. 14 lutego 1946 r. jego oddział z rozkazu dowódcy Batalionu ROAK „Znicz” Pawła Nowakowskiego działającego w okolicach Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego został rozbrojony i oddany funkcjonariuszom MO w Lidzbarku. Stąd zabrany przez funkcjonariuszy UBP w Działdowie i 17 października skazany został na karę śmierci przez Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie na sesji wyjazdowej w Działdowie. Stracony 21 listopada 1946 r. w tym mieście.

– urodzony 14 marca 1924 r. w Nowym Zieluniu Aleksander Wiśniewski. Żołnierz Batalionu „Znicz” dowodzonego przez Pawła Nowakowskiego i działającego w okolicach Lidzbarka, Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego, w kompanii Stanisława Balli. Schwytany przez funkcjonariuszy UBP i 17 października 1946 r. skazany przez warszawski WSR na sesji wyjazdowej w Działdowie na karę śmierci. Oskarżony o przynależność do tajnej organizacji. 21 listopada 1946 r. wyrok został wykonany.