Centrum Inicjatyw Lokalnych „Pogranicze” w Działdowie Ratusz miejski w Działdowie

Centrum Inicjatyw Lokalnych „Pogranicze” w Działdowie – zarejestrowane w KRS 3 kwietnia 2014 r. Celem stowarzyszenia jest m. in. pomoc społeczna, działalność charytatywna, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i regionalnej, działalność na rzecz: mniejszości narodowych i etnicznych, rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, nauki, edukacji, wychowania i wypoczynku dzieci i młodzieży, kultury, sztuki, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, rozwój ekologii i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, organizacja turystyki i krajoznawstwa, upowszechnianie i ochrona praw konsumentów, działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie współpracy między społeczeństwami, promocja i organizacja wolontariatu, pomoc Polonii i Polakom za granicą, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Siedziba organizacji znajduje się przy ul. Władysława Reymonta 9.